Špinavé protislovenské prosti*útky, idioti, hlúpe husi či skorumpované hady. Takéto prívlastky si vypočuli novinári od bývalého premiéra Roberta Fica. Nie je tak žiadnym tajomstvom, že medzi politikom a médiámi panujú poriadne napäté vzťahy. Šéf strany Smer-SD však ešte prilial olej do ohňa!

Robert Fico zvolal tlačovú konferenciu, pričom je paradoxom, že predmetom jeho prejavu bola tvrdá kritika novinárov. Je totiž presvedčený, že isté novinárske spektrum útočí na štátne inštitúcie bez ohľadu na to, či majú dôkazy alebo svedectvá. ,,Sú to médiá, ktoré robia rozhovory s najväčšími udavačmi či to je Makó, či to je Sklenka, či to je Slobodník a v podstate z týchto ľudí robia celebrity,“ povedal politik, ktorý nepriamo hovoril o novinárke denníka N Monike Tódovej.

Rodák z Topoľčian si následne zobral na mušku investigatívneho novinára Mareka Vagoviča, ktorý mal povedať na adresu generálneho prokurátora Maroša Žilinku, že musí byť odstránený zo svojej funkcie, keďže nerobí správne rozhodnutia. „Je nevídané, aby partia novinárov začala prstom poukazovať na vysokých ústavných činiteľov len preto, že sa im nepáči, že prijímajú rozhodnutia, ktoré im nesedia do kariet, tak tvrdia, že musia byť odstránení, a keď to inak nepôjde, treba nájsť nejaké dôkazy typu vydierania alebo korupcie,“ vyjadril sa bývalý premiér.

Šéf strany Smer-SD následne pritvrdil a vyhlásil, že v našej krajine existuje organizovaná zločinecká skupina novinárov, v dôsledku čoho vyzval políciu, aby konala a začala prešetrovať útoky na štátne orgány. Fico zároveň plánuje osloviť samosprávne inštitúcie prokurátorov, aby sa zastali generálneho prokurátora a zamedzili útokom zo strany novinárov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Robert Fico  |  Foto: YT/Televízia TA3, Braňo Závodský Naživo, FB/Robert Fico