Starosta obce v okrese Sabinov sa musí zaoberať mimoriadne vážnou situáciou, ktorá výrazne ohrozila chod obce. V celej záležitosti už zasadol aj súd, pričom bývalá zamestnankyňa prišla s absolútne šokujúcim vysvetlením svojho bizarného činu.

Sú to dva roky, čo z obecnej kasy zmizlo viac ako milión eur. Starosta obce Šarišské Michaľany okamžite prepustil účtovníčku a podal na ňu trestné oznámenie. Celá záležitosť pôsobila tak, že išlo zo strany zamestnankyne o spreneveru.

Nedávno sa však uskutočnilo súdne pojednávanie, ktoré potvrdilo absolútne rozdielnu verziu trestného činu. Ukradnutá suma totiž skončila na ôsmich rôznych účtoch, pričom samotná účtovníčka podala na majiteľov bankových účtov trestné oznámenia.

Pred súdom sa totiž ukázalo, že Slovenku cez SMS správy vydieral muž z Myjavy, ktorý sa tváril ako veštica. Sľuboval jej, že sa k nej vráti partner, ak bude posielať peniaze, za ktoré bude pre ňu robiť očistné rituály. Obžalovaný sa na pojednávaní neobjavil, no bývalá účtovníčka prítomná bola.

Obvinená využila právo nevypovedať, pričom sa odvolala na svoje zdravotné problémy. Nedávno jej diagnostikovali schizofréniu, vďaka čomu bola žaloba zo sprenevery zamietnutá. Žena však uznala svoj dlh a obci bude do konca svojho života posielať mesačné splátky. Celú sumu ale aj tak nebude schopná vrátiť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: FB/Šarišské Michaľany – oficiálna stránka obce, Pexels