Do sveta sa dostala smutná správa o úmrtí jedného z najlepších filmových a divadelných režisérov Britského kráľovstva. Rodina ale i verní fanúšikovia jeho divadelných predstavení sú z tejto správy v obrovskom zármutku. Režisér sa však dožil úctihodného veku!

Peter Hall sa narodil 22. novembra 1930 v anglickom Suffolku. Už v útlom detstve sa zaujímal o dramatické umenie a i to ho viedlo k tomu, aby išiel študovať do Cambridgeu. Vo svete bol známy ako zakladateľ Kráľovskej shakespearovskej spoločnosti a taktiež bol bývalým riaditeľom Kráľovského národného divadla. Počas svojho života a aktívnej činnosti na divadelnej scéne, ktorá bola od roku 1953 do roku 2011, zinscenoval viacero svetoznámych predstavení a hier. Medzi najznámejšie patrí napríklad hra Čakanie na Godota alebo hra Návrat domov. Milovníci divadla,tak budú na tohto skvelého človeka spomínať len a len v pozitívnom duchu.

Divadelník Peter Hall zomrel v 11. septembra vo veku 86 rokov, v londýnskej nemocnici. Smutnú správu oznámilo verejnosti Kráľovské národné divadlo (RNT). Vzdávame česť pamiatke tomuto umelcovi!

Zdroj: telegraph.co.uk | Foto: YouTube | Ilustračná foto: depositphotos.com