Pred pár dňami zasadol Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici, ktorý rozhodoval o osude bývalej riaditeľky Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Tá bola obvinená z korupcie. Sudcovia boli mimoriadne nekompromisní, v dôsledku čoho musí obvinená žena niesť vážne následky za svoje konanie.

Obžalovaná Zuzana K. mala opakovane prijímať menšie úplatky v podobe tašky s reďkovkami, paradajkami či paprikami. V tom čase ich šéfke Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Piešťanoch priniesla uchádzačka o finančný príspevok na rozbeh svojho podnikania.

Rozsudok v prípade obvinenia z korupcie bol skutočne prísny. ,,Uložil jej trest odňatia slobody vo výmere piatich rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia. Ďalej súd uložil obžalovanej trest zákazu činnosti, zamestnania a funkcie v orgánoch verejnej moci na dobu dvoch rokoch,“ uviedla hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková pre PLUS 7 DNÍ.

Úradníčka má taktiež zaplatiť pokutu vo výške 300 eur. Z rozhodnutia sudcov boli šokovaní aj občania, ktorí upozornili na fakt, že mnohí kajúcnici sú na slobode a štát okradli o milióny eur. K rozsudku sa vyjadril aj bezpečnostný analytik Juraj Zábojník, ktorý považuje trest za neprimeraný. Taktiež zdôraznil, že v krajine existuje množstvo ľudí, ktorí zneužívali svoju funkciu a sú na slobode iba vďaka vyjednávaniu s vyšetrovateľmi, vďaka čomu sa vyhli väzeniu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: plus7dni.pluska.sk  |  Foto: Pixabay