V Medzilaborciach malo dôjsť pred pár dňami k nečakanému incidentu. Len 10-ročný chlapec mal údajne nožom napadnúť svojho 14-ročného kamaráta, s ktorým hrali karty. Podľa slov matky zraneného chlapca však mohlo byť všetko inak, pričom polícia vec prešetruje.

V byte v Medzilaborciach došlo pred pár dňami k nepríjemnému útoku, ktorý sa mohol skončiť tragédiou. 10-ročný chlapec mal hrať karty o jedno euro so svojím 14 a 16-ročným kamarátom. Prehra v kartách mala vyústiť až do agresívneho útoku s nožom. 14-ročný Ján mal nôž zapichnutý v chrbte a kamaráti ho následne priviezli domov k mame.

S poranením musel byť okamžite prevezený do nemocnice. Zhrozená matka napadnutého uviedla, že ak by nôž zasiahol žilu, chlapec by ostal na vozíku. „Jak ho buchli s nožíkom, tak mu nedali ani prvú pomoc, nič a mi ho priviezli polomŕtveho. On bol celý biely, ústa mal modré, veľa krvi vykrvácal, ani s nohami nevládal,“ odvetila zronená pre TV JOJ. Doba liečenia zo zranenia je odhadovaná na 7 až 10 dní.

Otázkou ostáva, ako vôbec k útoku došlo. Chlapci najprv tvrdili, že Jána ktosi napadol. Polícia zistila, že táto verzia nie je pravdivá a incident momentálne vyšetruje, pričom sa začalo trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Doposiaľ nebol nik obvinený. Matka chlapca však neverí, že na syna útočil práve 10-ročný: „Lebo taký malý chlapec by to nedokázal spraviť. Taký 10-ročný netrafí 2 cm do človeka a 12 cm rana,“ myslí si.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: Televízia JOJ, FB/Polícia SR – Košický kraj