Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky 1. apríla upozornil Slovákov na nebezpečné výrobky, medzi ktorými sa nachádza aj mimoriadne obľúbená micerálna voda. Tá je využívaná predovšetkým medzi ženami, pričom ide o známu značku!

V piatok (1. apríla) vydal ÚVZ výstrahu pred micelárnou vodou na čistenie a odličovanie make-upu, ktorú využívajú i mnohé Slovenky. Konkrétne má ísť o výrobok SENSIBIO H20 od značky Bioderma, pričom bolo identifikovaných päť výrobných šarží (23012H, 22411H, 22515H, 22915H, 22413H). Tie mali byť mikrobiologicky kontaminované počas výrobného procesu, a preto nie je možné zaručiť ich bezpečnosť.

Okrem obľúbeného produktu zmienil ÚVZ ako škodlivý aj výrobok na zosvetlenie pokožky Mama Africa Skin Light Whitening Lotion od značky Mama Africa Cosmetics, taktiež produkt na spevnenie nechtov Esmalte endurecedor para uas “Nail Hardener” od firmy Quimica Alemana a New Placentyne lotione per capelli alla placenta – výrobok proti vypadávaniu vlasov od výrobcu New Placentyne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: UVZ