Českou republikovou momentálne otriasa neuveriteľný príbeh 2-ročného chlapca, ktorého vlastní rodičia uložili od babyboxu v Pelhřimově. K dieťaťu priložili aj krátky list, do ktorého napísali, že 15. februára oslávi dva roky.

Na juhovýchode Čiech bolo do babyboxu uložené doposiaľ najstaršie dieťa v histórii krajiny, pričom sa momentálne nachádza u preverených pestúnov. Podľa informácii portálu extra.cz má chlapec pochádzať z okolia Českého Krumlova a biologická matka mala rozpovedať svoj príbeh v uliciach rodnej dediny.

Ako údajne uviedla, starostlivosť o syna nezvládala, a preto musel z domu odísť. Chlapec, ktorý dostal meno Karel Spěváček, už vo svojom veku vníma svet okolo seba, a taktiež rodinné väzby. “Ona chodí po dedine a hovorí, že ich v noci kopal, že ich nenechal vyspať, že bol nezvládnuteľný. Netají sa tým, že ho dali preč,” uviedla pre portál jedna zo svedkýň vyjadrenia matky.

“Áno, tie správy sa dostali aj ku mne. Dedovi bude chýbať, ja to chápem. Ale musíme vždy v prvom rade pozerať na záujmy dieťaťa. Pokiaľ rodina dieťa uloží do babyboxu, tak to vždy znamená, že tie vzťahu v rodine nie sú dobré. Teraz je u pestúnov, ktorí sa naň tešili a prijali ho s nadšením. A v záujme Karla nie je vracať ho do komplikovanej rodiny, ktorá sa ho vzdala,” uviedol pre extra.cz zakladateľ babyboxu v ČR Ludvík Hess.

Chlapec, ktorý už chodí, a taktiež ovláda prvé slová, sa ledva zmestil do úložnej bedničky, ktorej sa pevne držal. Jeho zdravotný stav bol dobrý a všetci veria, že ho čaká lepší život ako v prípade, že by ostal so svojou biologickou rodinou.

Zdroj: extra.cz