V nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach došlo k nepríjemnému incidentu. Pacient tam vo štvrtok napadol piatich ľudí, ktorí potrebovali lekárske ošetrenie. Tento prípad nebol prvým, no zatiaľ najvážnejším. 

 

Muž, ktorý ľudí napadol bol hospitalizovaný na psychiatrickom oddelení, pričom nenapadol len personál, ale aj spolupacientov. Muž následne po útoku ušiel, no polícia ho chytila ešte v areáli.

Muž bol kvôli problému s drogami v tejto nemocnici hospitalizovaný už niekoľkokrát, no problémy s ním vraj nikdy predtým neboli. Celý prípad vyšetruje polícia, ktorá zatiaľ nemá viacej informácií. V Bojniciach v nemocnici sa s napadnutím stretávajú častejšie, no tento prípad bol vraj najvážnejší, pričom ošetrenie potrebovali tri sestry a dvaja pacienti. Omnoho častejšími sú vraj na takýchto pracoviskách verbálne útoky, ktorým musia čeliť sestry dennodenne. Sestry sa už dávnejšie vyjadrili, že by na takýchto pracoviskách prijali možnosť zavolať si ochranku. Niektoré nemocnice svoju strážnu službu majú, no nájdu sa aj také, ktorým táto služba chýba.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Polícia SR