Na základnej škole na Bajkalskej ulici v Prešove došlo počas vyučovania k nebezpečnému incidentu. Zo stropu spadol kus omietky. Ten mohol zasiahnuť a zraniť deti, preto musí vedenie situáciu akútne riešiť. Žiaci museli byť premiestnení do iných priestorov.

Základná škola v Prešove bola pred pár dňami svedkom nepríjemného incidentu. Na Bajkalskej ulici spadol priamo počas vyučovania zo stropu kus omietky. Ten mohol zasiahnuť a zraniť žiakov v triede, no, našťastie, sa nikomu nič nestalo. Omietka spadla v zadnej časti triedy, pričom dopadla len na nábytok.

Riaditeľka školy Slávka Dudinská pre RTVS objasnila, že kvôli bezpečnosti detí premiestnili celý pavilón B do náhradných priestorov. Primátor mesta dodal, že na podloží sa budova školy jemne hýbe, a preto občas opadne omietka. Mesto už nechalo vyhotoviť statické aj geologické posúdenia.

Statik predbežne uviedol, že škola ako celok nie je nebezpečná, no je potrebné skontrolovať predmetný pavilón. Člen rady školy Marián Damankoš podotkol, že ide o stav, ktorý nevznikol z večera do rána. “Pravdepodobne dlhodobým zanedbávaním. K takýmto situáciám by nemalo dochádzať a mesto by malo mať základný pasport budov,“ kritizuje.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<< 

ZdrojFoto: RTVS