Obyvatelia jedného z prešovských panelákov sa vo štvrtok večer ukladali na spánok, keď prišiel obrovský šok. Na Prostějovskej ulici museli zasahovať hasiči pri požiari bytu na 8. poschodí. Následne bolo nutné evakuovať celú bytovku. Bohužiaľ, dvoch ľudí sa zachrániť nepodarilo.

V Prešove došlo opäť k nešťastnej udalosti v bytovke. Na Prostějovskej ulici vo štvrtok večer po desiatej hodine vypukol požiar v byte na 8. poschodí. Ako informuje prešovská polícia na sociálnej sieti, oheň sa rozšíril z doposiaľ nezistených príčin, pričom musel byť urýchlene evakuovaný celý bytový dom.

Bohužiaľ, dvaja ľudia pri požiari prišli o život, kým ďalší dvaja utrpeli zranenia a skončili v nemocnici. Ako uvádza portál Noviny, evakuovaní obyvatelia boli umiestnení do hasičského autobusu, kde sa mohli zahriať. Časť ľudí sa presunula na noc k príbuzným a známym, ďalšia boli umiestnená na jednom zo stredoškolských internátov.

Bytovka má momentálne odstavený plyn, teplo, vodu, pričom elektrina je len v núdzovom stave. Očakáva sa tiež príchod statika a zasadnutie krízového štábu, ktorý rozhodne o ďalšom kroku. V prípade neobývateľnosti bytov poskytne mesto Prešov ľuďom nové ubytovanie alebo hotel. Prešovský vyšetrovateľ zisťuje príčiny vzniku požiaru a začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk, FB/Polícia SR – Prešovský kraj │ Foto: Televízia JOJ