Aj keď je život krásny a mnohým prináša rôzne možnosti, občas býva osud aj mimoriadne krutý. Svoje o tom vie aj obdivuhodná žena, ktorá celú svoju osobnosť zasvätila deťom a horám, pani učiteľka Lucia Chmeliková.

V Rohožníku snáď nejestvuje človek, ktorý by nepoznal telom i srdcom deťom oddanú pani učiteľku Luciu Chmelikovú. So 41-ročnou ženou sa však osud nemaznal a pred pár rokmi sa u nej začala prejavovať generalizovaná dystonia, čo sú mimovoľné svalové pohyby, ktoré pacient nedokáže ovplyvňovať a je odkázaný na pomoc iných ľudí.

Mohlo by vás zaujímať: Bitky, žobranie a chľast: Dievčatá sa po rokoch stretli s rodičmi!

Ako Lucia priznala aj pred televíznymi kamerami, každý jeden deň sa musí učiť nanovo chodiť, rozprávať, pričom nielen pohyb, ale aj obyčajný spánok v posteli jej spôsobujú neznesiteľné bolesti. Miestom na oddych sa jej teda stal tvarovateľný “tulivak”, ktorý sa prispôsobuje jej telu, čo prináša obdivuhodnej učiteľke akú takú úľavu.

Krehká žena plná vďačnosti, optimizmu a elánu sa napriek komplikovaným zdravotným problémom nezvdáva a proti vlastnému telu bojuje všetkou silou: “Ja som tá, ktorá ovláda telo, nie telo mňa, aj keď je to stále ťažšie,” hovorí bez zaváhania. Matka dvoch detí venovala celý svoj život tým najmenším, ktorí jej v rámci relácie V siedmom nebi túžili splniť veľký sen, a to navštíviť milované Vysoké Tatry a zdolať Lomnický štít. Uskutočniť túto túžbu sa napokon podarilo Vilovi Rozborilovi, ktorému prisľúbil podporu a pomoc reportér Jozef Kubáni s vysokohorským tímom.

Ostrieľaná tvár TV Markíza, ktorá zdoláva štíty, nepríjemné počasie či mimoriadne nepriaznivé podmienky, ostala zo sily Lucie doslova ochromená. Jozef opakovane prejavil svoju ľudskosť a mnohokrát ledva udržal slzy na krajíčku, pričom výkon učiteľky, ktorá ledva chodí, no zdolala 2634 metrov vysoký Lomnický štít, zamávala nielen ním, ale aj celým štábom televízie či divákmi. Tí príbeh ženy označili za jeden z najsilnejších v rámci relácie V siedmom nebi, pričom za všetko hovorí jediný komentár istej Janky: “Táto žena by mala byť mementom pre všetkých, ktorí sa len ľutujú, sťažujú a neustále lamentuju, akí sú chorí…. Ona je oddnes mojím idolom, vzorom! Ten život, čo z nej sršal napriek tomu, čo v živote má…. fakt veľká poklona!”

V prípade, že by ste chceli a vedeli Lucii pomôcť, TV Markíza zverejnila na sociálnej sieti Facebook jej číslo účtu: SK85 0900 0000 0001 8958 0220.

Príbeh PANI učiteľky Lucie si môžete pozrieť od 33 minúty

Mohlo by vás zaujímať: Bitky, žobranie a chľast: Dievčatá sa po rokoch stretli s rodičmi!

Zdroj: Joj.sk | Foto: Facebook/V siedmom nebi tvjoj, joj.sk