Vo štvortok (18. februára) na krátkej tlačovej konferencii reagoval minister zdravotníctva spolu s premiérom na tématiku vakcíny Sputnik. Kým sa títo dvaja lídri rozhorčovali nad koaličným partnerom, ktorý im plány o dodávke z Ruska prekazil, Veronika Remišová spolu s ministerkou spravodlivosti svoj opačný názor obhajovali pred médiami taktiež. 

Veronika Remišová predstúpila spoločne s Máriou Kolíkovou pred objektívy kamier potom, ako Igor Matovič v spoločnosti Mareka Krajčího verejne napadli rozhodnutie Remišovej. Tá sa na vláde rozhodla ruskú vakcínu neprijať a tým spustila vlnu nepriaznivých komentárov od premiéra.

Remišová si však za názorom stojí: „To, čo hovoríme už tri dni premiérovi je, že nemôžeme robiť na občanoch Slovenskej republiky pokusy a všetky vakcíny, ktoré používame v SR, musia byť zaregistrované riadnym prísnym procesom, a to Európskou liekovou agentúrou pre lieky.“

Remišová zároveň tvrdí, že sa postaví za vakcínu vyrobenú kdekoľvek, pokiaľ je schválená Európskou liekovou komisiou. Mária Kolíková dodáva, že k vakcíne z Ruska sú pridružené aj právne problémy, kvôli ktorým by bolo náležité schvaľovanie Sputnika komplikované, prípadne nereálne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia | Video: streamable.com | Foto: IG/igor_matovic_olano, YT/HNtelevízia