Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informoval širokú verejnosť o stiahnutí lieku z úrovne distribučných spoločností, lekární a pacientov. Detailný rozbor liečiva totiž nesplnil oficiálne stanovené štandardy.

Na oficiálnej stránke ústavu sa pred pár hodinami objavilo nové oznámenie o stiahnutí lieku. Ide o ,,CHOLAGOL gto por 1×10 ml (fľ.skl.hnedá), kód ŠÚKL: 00699, č. šarzí: 100018756B, 100022449, 100023810“. Pracovníci ŠÚKL-u konali z dôvodu ochrany zdravia a bezpečnosti pacienta.

Dôvodom stiahnutia uvedeného liečiva je nesúlad so schválenou špecifikáciou v parametri obsah účinnej látky. Pacientom, ktorí dlhodobo užívajú predmetné šarže lieku, sa neodporúča náhle prerušenie liečby, no mali by sa o ďalšom postupe poradiť so svojim všeobecným lekárom.

CHOLAGOL je určený pre deti od 12 rokov, dospievajúcich i dospelých, pričom sa užíva pri liečbe žlčových kameňov, pri dlhodobom zápale žlčníka, po operáciách žlčových ciest spojených s tráviacimi ťažkosťami a pri tráviacich ťažkostiach spôsobenými dlhodobými ochoreniami pečene.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sukl.sk  |  Foto: sukl.sk, Pixabay