Varovanie pre zákazníkov: Z predaja sťahujú kuchynský riad z JYSK!

Dátum:

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej stránke zverejnil varovanie pred produktom zo sekcie kuchynský riad, ktorý mala v predaji spoločnosť JYSK. Zákazníkom sa odporúča, aby zakúpený tovar prestali okamžite používať a vrátili ho do predajne.

Úrad verejného zdravotníctva bol upozornený systémom RASFF, ktorý vydáva varovania pre potraviny a krmivá. Tentokrát išlo o dôležitú informáciu z Českej republiky. Dôvodom je nevhodný produkt, ktorým je ,,melamínový podnos HUBERT TRAY, W27xL38 cm, EAN kód: 5710046019298, číslo výrobku: 4911272, výrobná dávka: 1021, materiál: melamín, bambus, made in China, výrobený pre JYSK a/s Dánsko“.

Predajca distribuoval uvedený výrobok aj na Slovensko, priamo do jednotlivých predajní spoločnosti JYSK. Konkrétne má ísť o 2 760 kusov nachádzajúcich sa na našom území. Nevhodný tovar nespĺňa požiadavky nariadenia Komisie o plastových materiáloch, ktoré sú v styku s potravinami.

Práve použitie bambusu a ďalších nepovolených rastlinných prísad môže predstavovať riziko pre ľudské zdravie. Niektoré z látok ako formaldehyd či melamín sa môžu dostať do potravín v množstvách, ktoré prekračujú povolené limity. Z tohto dôvodu sa výrobok okamžite sťahuje z trhu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: uvzsr.sk  |  Foto: uvzsr.sk, FB/JYSK Slovensko

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...