Slovenská športovkyňa, ktorá krajinu opakovane reprezentovala na súťažiach v zahraničí, aktuálne musí čeliť závažnému problému. Ako totiž uviedla na sociálnej sieti len pred pár hodinami, v dôsledku úrazu už nikdy neuvidí na jedno oko!

Slovenská akrobatická lyžiarka Zuzana Bernardová (33) mala v uplynulých hodinách vážny úraz, v dôsledku ktorého jej lekári povedali zarmucujúcu správu. “Do oka mi vpálila loptička a za stotinu času porušila všetko, čo sa v ňom nachádza. Na príjme v nemocnici mi doktorka povedala, že to dobre nevypadá,“ začína lyžiarka svoj status s tým, že absolvovala trojhodinovú operáciu.

Tou sa odborníkom podarilo zachrániť aspoň schránku oka, kým v najbližších mesiacoch sa ukáže či zdravé oko prijme to nevidiace, alebo sa bude musieť vymeniť za implantát. “Aj keď vidieť na jedno oko už nedúfam, no stále je fajn mať aspoň to svoje a veriť, že sa nič neskomplikuje. Po pár dňoch vychádzam z nemocnice a je to pre mňa nová životná výzva, ale som vďačná aj za to, čo mám a že môžem pozerať na svet tým jedným,” hovorí inšpiratívne účastníčka olympiády v Soči 2014, ktorá je aktuálne na materskej dovolenke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Zuzana ,,Zuzička” Bernardová