V utorok (13. decembra) vo večerných hodinách došlo v centre Košíc k dopravnej nehode, pri ktorej sa zranilo sedem osôb. 34-ročný vodič sa podľa slov polície pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu autobusu, pričom narazil do odstaveného nákladného vozidla.

Vo večerných hodinách došlo v Košiciach v smere od Palackého ulice na Južné nábrežie k dopravnej nehode. V autobuse sa v tom čase nachádzalo niekoľko cestujúcich a po náraze sedem z nich spadlo na podlahu. Kým piati pasažieri vo veku 13, 16, 36, 54 a 72 rokov utrpeli ľahké zranenia, stav 18-ročného cestujúceho si vyžiada dobu liečenia 10 dní.

Najhoršie dopadla 58-ročná žena, ktorá pri páde utrpela zranenia ťažkého charakteru. Z predmetného sa bude liečiť viac ako 42 dní, pričom odhadovaná dĺžka rekonvalescencie vodiča autobusu je do 7 dní. Posypovač, ktorý bol vodičom druhého vozidla, sa pri nehode nezranil. “Prítomnosť alkoholu ani u vodiča autobusu, ani u vodiča posypovača zistená nebola. Vodičovi mestskej hromadnej dopravy bol na mieste zadržaný vodičský preukaz a zakázaná ďalšia jazda,” uviedla k predmetnému polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol/KE kraj