Ikonické filmy Sám doma a Sám doma 2, na ktoré sa následne ešte scenáristi pokúšali menej úspešne nadviazať i ďalšími snímkami, sú neoddeliteľnou súčasťou vysielania väčšiny mainstreamových televízii. Po viac ako troch desaťročiach od natočenia už ťažko nájsť niečo, čo by mohlo ľudí ohľadom týchto filmov prekvapiť.

My sme sa pokúsili avšak aspoň niečo také nájsť a snáď sa dozviete aspoň niečo málo nového. Tak sa teda pozrite na trojicu nasledovných faktov spoločne s nami. Rovnako tak mrknite aj na to, ako sa od rokov 1990 a 1992 zmenili desiatky hercov zo Sám doma.

FAKTY O SÁM DOMA

1Buzz McCallister

Kevinovho staršieho brata, ktorý hral takpovediac nesympatickú postavu, si v týchto dvoch snímkoch zahral Devin Ratray. Ten sa objavuje dodnes pomerne pravidelne v ďalších filmoch. Čo je však možno dosť prekvapujúce, narodil sa 11. januára 1977, a teda, v prvej časti mal trinásť a v druhej pätnásť rokov. Mnohým (vrátane nás) ale pripadal rozhodne starší. V skutočnosti bol teda len o tri a pol roka starší ako Macaulay Culkin (Kevin).

Späť