Dopravná situácia v niektorých častiach Slovenska je alarmujúca. Množstvo áut, zlé spojenia, kvalita ciest a počasie spôsobujú ranné i poobedňajšie kolóny, ktoré ľudí každý jeden deň poriadne hnevajú. Ministerstvo dopravy a výstavby sa preto rozhodlo konať a plánuje spraviť lodné spojenie, ktoré cestujúcim uľahčí presun z miesta na miesto.

Ministerstvo dopravy a výstavby sa v posledných mesiacoch zaoberalo dopravnou situáciou Bratislavy, ktorá je každým dňom horšia. Okolité dediny pri hlavnom meste ako Most pri Bratislave, Malinovo či Dunajská Lužná sú počas dopravnej špičky takmer neprejazdné. Kompetentní sa preto rozhodli vytvoriť lodné spojenie medzi Šamorínom a Bratislavou, pričom je už podpísaná aj zmluva o vypracovaní štúdie.

Nový projekt by mal stáť okolo 92-tisíc eur a lodná MHD by mala niesť názov “Dunajbus“. Zastávky by mali byť v Šamoríne, Hamuliakove, Čunove, Kyselici, Vojke, Eurovei, Au Café, River Parku a na Devíne. Špeciálne upravená loď by mala byť schopná odviesť 140 pasažierov, pričom by mali “Dunajbusy“ premávať v priebehu špičky každých 15 minút.

Zdroj: refresher.sk  |  Foto: Facebook, Pixabay