FC Bayern Mníchov zrejme po dlhých jedenástich sezónach príde o domáci trón, keďže Bayer Leverkusen má slušný náskok a výbornú formu. Bavori môžu “zachrániť” sezónu triumfom v Lige majstrov, okrem toho ale musia riešiť aj personálne záležitosti.

V klube si majú veľmi dobre uvedomovať, že hneď niekoľko výborných hráčov a stálic klubu má kontrakt do júna 2025, a teda v lete 2024 majú poslednú možnosť ich rozumne predať.

„Žiadny klub nechce prísť o hráčov zadarmo. Ak tu nebudú chcieť pokračovať, budeme musieť učiniť rozhodnutia,“ znie z Bayernu, ktorý by mohli opustiť skutočne veľké mená.

Thomas Muller nikdy inde nehral a zrejme sa predĺženiu kontraktu nemá dôvod brániť, v prípade Manuela Neuera predaj nie je riešením, no je možné, že o rok by mohol ukončiť mimoriadne úspešnú kariéru.

Čo sa však týka tria Alphonso Davies, Joshua Kimmich a Leroy Sané, je situácia iná. Všetko sú to hráči, ktorí majú pred sebou niekoľko rokov na TOP úrovni a patria medzi najlepších hráčov sveta na svojich postoch. Bude tak zaujímavé sledovať ich ďalšie kroky. Najreálnejší má byť odchod Daviesa, hovorí sa o jeho presune do Realu Madrid.

Zdroj: X/Fabrizio Romano | Foto: Depositphotos