Martin Dúbravka je zatiaľ jediným slovenským brankárom, ktorý sa stal brankárskou jednotkou účastníka najvyššej anglickej futbalovej ligy. V klube Newcastle United je od januára 2018 a za klub odchytal 163 duelov, z toho 140 v Premier League. Sezóny 2018-19 a 2019-20 odchytal kompletné.

Tí, ktorí ale pravidelne sledujú dianie, vedia, že aktuálne je Martin Dúbravka odsúdený do akejsi nemilosti. Lepšie povedané, anglický brankár Nick Pope ho odsunul na lavičku a Dúbravka chytával len pri jeho absencii.

Pred našim brankárom je posledný rok kontraktu a špekuluje sa, že behom leta 2024 Newcastle takmer určite opustí. Jeho prioritou má byť údajne pravidelné nastupovanie, čo mu jeho súčasný zamestnávateľ sotva umožní.

Už pred rokom sa špekulovalo, že zamieri do niektorého z konkurenčných kluboch, vo veľkom sa povrávalo o niektorom z nováčikov, čo sa napokon nestalo. Napokon ale odchytal viac ako polovicu ročníka, keďže Pope bol dlho zranený.

Aktuálne je jeho odchod zase v hre a zrejme doslova na spadnutie. Newcastle totižto údajne privedie talnetovaného Angličana Jamesa Trafforda, ktorý v sezóne 2023-24 odchytal 28 duelov za Burnley.

Avšak Dúbravka by napokon mohol na svojom odchode ale ešte “zarobiť”. Hovorí sa, a píšu o tom aj také zdroje ako BBC, že by mohol byť posilou legendárneho škótskeho klubu Celtic Glasgow, ktorý má vďaka titulu z domácej ligy a postaveniu Škótska v rankingu UEFA istotu účasti v hlavnej fáze Ligy majstrov.

Ten aktuálne hľadá jednotku po tom, ako 37-ročný bývalý reprezentačný anglický brankár Joe Hart, známy aj z Manchestru City, ukončil kariéru. Dúbravka by tak mohol získať v 35 rokoch ešte veľmi príjemnú možnosť zachytať si v prestížnej súťaži a zároveň by bola veľká pravdepodobnosť, že by získal i nejakú tú trofej, veď len za ostatné desaťročie ich získal viac ako dve desiatky.

Calzona nominoval: Na súpiske SR traja zástupcovia Niké ligy!

Zdroj: BBC | Foto: IG/martindubravka