Prebiehajúce boje na Ukrajine stále pretrvávajú a našim východným susedom posielajú humanitárnu aj vojenskú pomoc takmer všetky ostatné západné krajiny, vrátane Slovenska. Pri bombardovaní Kyjeva ruskou armárdou, bohužiaľ, zomrela aj známa ukrajinská herečka. 

Len nedávno prišiel o život známy ukrajinský herec Pasha Lee. 33-ročný muž zahynul pri tom, ako pomáhal s evakuáciou civilistov z mesta Irpiň. Pri bombardovaní hlavného mesta Kyjev vo štvrtok však podľa najnovších informácií CNN prišla o život aj oceňovaná filmová hviezda Oksana Švecová. 67-ročná herečka pôsobila v divadle Molodyj, ktoré smutnú správu potvrdilo.

Bola zabitá pri raketovom útoku na obytnú budovu v Kyjeve. Uchovajme si pamiatku talentovanej herečky. Nepriateľ, ktorý si prišiel do našej zeme, pre toto neexistuje odpustenie!” odkázalo divadlo na sociálnej sieti.

Oksana Švecová získala v roku 1996 aj významný titul zaslúžilej umelkyne Ukrajiny. Herečka pôsobila 42 rokov predovšetkým v divadle, zahrala si však aj v niekoľkých filmoch ako Dom s ľaliami či Zajtra bude zajtra. Úprimnú sústrasť rodine vyjadril aj šéf ukrajinskej prezidentskej kancelárie Andrij Jermak.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj  │ Foto: FB/Молодий театр, cnn.com