Veľká tragédia sa odohrala v utorok v skorých ranných hodinách. Masívny požiar vypukol v detskom tábore, kde bolo aktuálne ubytovaných 189 detí. Štyri z nich však, bohužiaľ, neprežili a ďalšie boli prevezené do nemocnice.

K hroznej tragédii došlo v utorok v skorých ranných hodinách v Rusku. Na Ďalekom východe bolo v detskom tábore v stanoch ubytovaných 189 detí vo veku 7 až 15 rokov. Tábor však podľa informácii ruského denníka TheMoscowTimes zachvátil masívny požiar, ktorý sa rýchlosťou blesku rozšíril a usmrtil štyri deti, tri dievčatá a jedného chlapca.

Okrem obetí bolo približne šesť detí a päť dospelých zranených a hospitalizovaných. Podľa neoverených informácii mohol požiar spôsobiť nefunkčný a chybný prenosný ohrievač, ktorý vytvoril iskru a následne spôsobil vzbĺknutie stanov.

Guvernér Sergei Furgal teraz prisľúbil finančnú pomoc rodinám detských obetí. Vyšetrovací výbor aktuálne preveruje prípad ako zabitie a porušenie bezpečnostných štandardov. Momentálne bol zadržaný riaditeľ spoločnosti, ktorá vlastní tábor Vitaly Burlakov a Maxim Kuznetsov, riaditeľ tábora.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

https://twitter.com/RussianInsight/status/1153619072153792512

Zdroj: themoscowtimes.com │ Foto: Twitter, Pexels