Diváci mohli včera (11. decembra) vidieť na televíznych obrazovkách RTVS posledné kolo kulinárskej šou Pečie celé Slovensko. Do finále sa dostali tri pekárky, pričom ich pri poslednom pečení pred kamerou podporili vypadnutí súťažiaci i blízka rodina.

Do finále šou Pečie celé slovensko sa dostala vyznávačka zdravého pečenia Anna Borošová, milovníčka penových tort Lucia Gyenesová a povolaním mäsiarka Jana Baňáková. Aj tentokrát na ne čakali tri výzvy, prostredníctvom ktorých mali ukázať všetky nadobudnuté zručnosti.

Pekárky museli v osobnej výzve pripraviť slané pečivo, ktoré by bolo vhodné na slávnostnú udalosť, akou je svadba. Všetky si zvolili skutočne jedinečné chute, z ktorých boli nadšení aj samotní moderátori. Technická výzva sa niesla v duchu klasického svadobného zákusku, ktorým je punčový rez. Súťažiace sa poriadne potrápili a ich výtvory neboli dokonalé, no veľmi lahodné.

Kreatívnou výzvou bolo upečenie svadobnej torty. Porotkyne Jožka Zaukolcová a Petra Tóthová ocenili prácu každej jednej finalistky. Anči si zvolila tortu v minimalistickom štýle. Janka sa rozhodla zabodovať pávom na vrchu sladkej pochúťky. Lucia uprednostnila modernejší štýl torty s kombináciou bielej a zelenej farby. Uznávané odborníčky napokon rozhodli, že majsterkou amatérskych pekárov druhej série šou Pečie celé Slovensko sa stane Lucia z Nových Zámkov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS | Foto: RTVS, FB/Pečie celé Slovensko