V internátnej škole v Prešove došlo pred pár dňami k veľkému nešťastiu. Len 9-ročný žiak totiž vypadol z okna z výšky šiestich metrov, pričom dopadol na trávnik. Práve to mohlo autistického Tiborka zachrániť pred tragédiou či vážnymi zraneniami. 

Ako informuje portál Noviny, pred pár dňami došlo v internátnej škole v Prešove k veľkému nešťastiu, ktoré sa mohlo skončiť tragédiou. Len 9-ročný autistický chlapec totiž vypadol z okna školy z výšky šiestich metrov, pričom dopadol na trávnik.

Toto školské zariadenie navštevujú taktiež autistické deti, medzi inými aj Tiborko (9), ktorému sa nešťastie stalo v triede. Podľa slov riaditeľky škola neporušila žiadne nariadenia a v čase incidentu bol v triede jeden pedagóg a dve deti. Chlapec mal vypadnúť z druhého poschodia, pričom okno malo byť otvorené na vetračku.

Tiborko skončil v nemocnici, no aktuálne sa nachádza už doma. Od vážnejších zranení ho pritom mohol zachrániť len fakt, že pod oknami bol trávnik. Rodina chlapca je z prístupu školy zhrozená. Prípad prevzala do rúk polícia, ktorá začala podľa slov hovorkyne Jany Ligdayovej trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Riaditeľka je pripravená v prípade potreby vyvodiť zodpovednosť, no je presvedčená, že škola v tejto veci nepochybila. Pred pár dňami vyhasol na cestách život mladého, len 20-ročného študenta Patrika.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: Televízia JOJ