Slováci sú o ďalší krok vpred! Kým posledné týždne bojovala celá krajina voči smrtiacemu koronavírusu, ktorý je doslova globálnou hrozbou, mnohých obmedzovali i prísne bezpečnostné opatrenia. Nakoľko sa však ochorenie podarilo dostať pod kontrolu a momentálne je u nás na ústupe, vláda pristúpila k uvoľneniu množstva opatrení.

Premiér informoval občanov, že od dnešnej polnoci, a teda od 4. júna, bude umožnený voľný pohyb medzi Českom a Slovenskom. Túto informáciu oznámil počas tlačovej konferencie Igor Matovič i český premiér Andrej Babiš. „Od polnoci sa teda už bude možné slobodne pohybovať medzi Slovenskom a Českom tak, ako to bolo pred vypuknutím pandémie nového koronavírusu,“ český premiér.

Túto správu následne oznámil Matovič aj na sociálnej sieti, kde otvorenie hraníc Slovenska s prvým susedným štátom bez obmedzenia ohľadom cezhraničného cestovania, nazval darom. „Darček, ktorý sme do Čiech priniesli – už asi viete – od zajtra ožíva Česko-Slovensko… Ja sa práve presúvam od Andreja Babiša k pánu prezidentovi Zemanovi,“ dodal s úsmevom.

Aktuálne mohli cestovať Slováci do Čiech a Česi na Slovensko maximálne na 48 hodín, pričom museli mať negatívny test na koronavírus. O ďalších podrobnostiach ohľadom uvoľneného režimu medzi krajinami budú premiéri hovoriť po spoločnom rokovaní. Rakúsko tiež od štvrtka 4. júna ruší kontroly na všetkých svojich hraniciach s výnimkou Talianska.

Zdroj: TK, FB/I.M.