Anglická Premier League je na začiatku druhej polovice aktuálnej sezóny a všetko je v nej ešte otvorené. Zdá sa, že bude o čo hrať doslova do posledného kola. A v týchto dňoch sa začína čoraz viac sklánať zaujímavá alternatíva.

Nepochybne najväčšim sklamaním prebiehajúceho ročníka je zase výkonnosť bohatej londýnskej Chelsea. Tá je až na 11. priečke a má dokonca záporné skóre. Inkasovala už 39 gólov, čo je vzhľadom na okolnosti mimoriadne kritické.

A veľkej kritike čelí aj Mauricio Pochettino. Ten v minulosti dokázal veľké veci hlavne v Tottenhame, kde mal mladý káder. Ten má teraz aj v Chelsea a dá sa povedať, že širší a papierovo kvalitnejší ako tomu bolo vtedy.

Avšak klubu evidentne chýba víťazná mentalita a vždy, keď sa zdá, že by to mohlo fungovať, prídu ďalšie facky. Zdá sa, že by mohla aj vedeniu klubu pomaly dochádzať trpezlivosť a počúvanie fráz typu “chce to čas” či “sme v procese prestavby”.

Dokonca sa vraj hovorí o tom, že by mohol byť v hre jeho vyhadzov a dokonca návrat Josého Mourinha. Ten nedávno skončil v AS Ríme a v Chelsea bol už dvakrát. Jeho prvé účinkovanie v klube z neho spravilo doslova legendu, vyhral behom neho dvakrát anglickú ligu a získal šesť trofejí, to druhé bolo turbulentnejšie, veď v jednej sezóne získal dve trofeje, no následne prežila Chelsea výsledkové nočné mory a v klube skončil.

Zdroj: Givemesport | Foto: IG/pochettino