Obľúbený obchodný reťazec upozorňuje na svojej oficiálnej stránke na jeden zo svojich produktov. Ide o mäsový výrobok, ktorého konzumácia môže byť nebezpečná pre zdravie človeka. Nebezpečný produkt sa momentálne sťahuje z trhu!

Obchodný reťazec LIDL upozorňuje na nebezpečné mäso. Ide o ,,Strolghino taliansku salámu “Italiamo” v 250 g balení s dátumom spotreby 28.04.2023, šarže 16″. Dodávateľom výrobku je spoločnosť Salumificio Galli Remo S.r.l.

Analýza vzorky preukázala prítomnosť salmonelózy, ktorá sa prejavuje predovšetkým horúčkou, zvracaním, hnačkami a kŕčmi. Baktérie prežívajú aj pri chladničkovej teplote a v mrazených potravinách. Spoločnosť LIDL preto varuje zákazníkov, aby kúpenú salámu nekonzumovali.

Ostatných šarží a iných produktov sa nákaza salmonely nemá týkať. „V prípade, že ste si spomenutý́ produkt zakúpili, môžete ho priniesť späť do predajne, pričom Vám budú vrátené peniaze, a to aj bez nutnosti predloženia pokladničného bloku,“ zdôraznil obchodný reťazec na svojej oficiálnej stránke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: lidl.sk | Foto: lidl.sk, Pexels