Zdraví majú tisícky želaní, chorí jediné. A aj ich najbližší. Žiaľ, v tomto prípade sa zázrak nestal a svet, no hlavne jeho najbližší prišli o človeka, ktorý im bol takpovediac všetkým.

Na prvý sviatok vianočný prehral boj so zákernou chorobou len 13-ročný Dávid z Partizánskeho, mladý talentovaný športovec, žiak, človek, ktorý dokázal spájať ľudí, no predovšetkým syn a brat.

Veľkú ľútosť vyjadril okrem iných aj primátorom mesta Partizánske Jozef Božik. „Príbeh Dávidka a jeho zápas so zákernou chorobou spojil tisícky ľudí. Bol to šikovný žiak našej základnej školy, úspešný športovec, florbalista, kapitán tímu. Celý život mal pred sebou. Až kým neprišla zákerná choroba. Jeho mamička, otecko, súrodenci i celá jeho rodina boli jeho veľkou oporou,” napísal.

„Rozdával pozitívnu energiu, miloval život, veľmi veľa si vytrpel počas ťažkej choroby. Nikdy sa nevzdával!” spomína zlomená mama, ktorá oznámila najsmutnejšiu správu. „Užil si Štedrý večer tak, ako si ho naplánoval. Bohužiaľ, zázrak sa nestal a dnes (25.12.) 13:45 mu prestalo biť srdiečko. Už si anjelikom a budeš nás chrániť z neba. Môj obláčik hebučký, ľúbime ťa,” napísala na sociálnej sieti.

Zdroj: Zoznam.sk | Foto: FB/FBK Harvard Partizánske