ŠK Slovan Bratislava kráča na našej scéne k šiestemu titulu v rade, a to aj vďaka tomu, že má na súpiske skutočne veľké vodcovské osobnosti. A to nielen naše duo Vladimír Weiss a Juraj Kucka.

V lete oslávi svoje 37. narodeniny defenzívny univerzál Guram Kashia najčastejšie hrajúci na poste stopéra. Tento hráč je ale nielen už tretím rokom hráčom Slovana, ale aktuálne je aj kapitánom gruzínskej reprezentácie. V základe sa objavil aj ďalší známy exslovanista Giorgi Chakvetadze a na lavičke bol veleskúsený Jaba Kankava, rovnako hráč bratislavského celku.

A tá sa kvalifikovala premiérovo na európsky šampionát. V rozhodujúcom zápase za celých 120 minút proti Grécku hrali Gruzínci bezgólovo, na pokutové kopy vyhrali 4:2.

Kashia bol kapitánom Gruzínska prvýkrát ešte v roku 2013, od roku 2017 začal nosiť céčko častejšie a od roku 2021 je oficiálnym kapitánom. Na konte má 111 štartov v najcennejšom drese.

Gruzínci síce nedokázali postupiť na EURO priamo cez kvalifikáciu, no vďaka úspechom v Lige národov UEFA a dodatočnej play-off o postup zdolali najskôr Luxembursko a teraz i Grécko. Na EURE budú čeliť v skupine F triu Portugalsko, Česko a Turecko.

Zdroj: Transfermarkt | Foto: IG/mishikokankiaphotography, IG/skslovanbratislava