Veľké finále Miss World odhalilo včera v americkom Marylande svojich víťazov. Slovensko na ňom úspešne reprezentovala úradujúca Miss Kristína Činčurová (18). Podarilo sa jej poraziť desiatky svojich súperiek.

[sociallocker]Víťazkou súťaže sa stala devätnásťročná študentka z Portorika Stephanie Del Valle. Prvou vicemiss je Yaritza Miguelina Reyes Ramírez z Dominikánskej republiky a tretie miesto obsadila Natasha Mannuela z Indonézie.

Slovenka v Top 20

Slovenka Kristína Činčurová sa spomedzi 117 žien z celého sveta prebojovala až do top dvadsiatky. Devätnásťročná Lučenčanka patrila v rámci európskeho výberu k favoritkám. Spolu s ňou sa v top dvadsiatke umiestnili len tri ďalšie Európanky: Francúzka, Belgičanka a Maďarka. Zahraničné médiá a portály sa o našej reprezentantke vyjadrili nasledovne:

„ Ak by bola Miss World 2016 len o kráse, Slovenka by ju vyhrala.“

„Miss Slovensko má jednu z najkrajších tvárí.“

„Miss Slovensko Kristína Činčurová je možno najkrajšia a najpríťažlivejšia.“

Prečo nepostúpila ďalej?

Hlavným dôvodom, prečo nepostúpila ďalej, je na jednej strane veľká konkurencia krásavíc z exotických krajín, ale takisto aj skutočnosť, že sa v sprievodných súťažiach nechala vytlačiť inými, o čom svedčí i jej vyjadrenie:

„Som veľmi šťastná, že som postúpila v celkovom hodnotení do top dvadsiatky. Vôbec som to nečakala, keďže som priamo nepostúpila v žiadnej čiastkovej kategórii. Dúfam, že som dostatočne reprezentovala Slovensko.“

Pozrite si celé vyjadrenie Kristíny Činčurovej po vyhlásení výsledkov:

Foto: Facebook | Video: YouTube.com
[/sociallocker]