Z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici prišli v uplynulých dňoch hneď dve veľmi smutné správy. Na večný odpočinok odišli dve pedagogičky, ktoré patrili v kolektíve i medzi študentami k obľúbeným a uznávaným. Jedna z nich mala dokonca len 41 rokov a pred úmrtím po nej bolo vyhlásené pátranie. 

V pondelok 21. augusta poslednýkrát vydýchla doc. Ing. Soňa Čapková, PhD. z Ekonomickej fakulty UMB v Banskej Bystrici. Za odborníčkou, ktorá publikovala články vo svojom odbore v domácich aj zahraničných publikáciách, smútia študenti i kolegovia. Ekonomická fakulta zároveň oznámila, že posledná rozlúčka so zosnulou sa uskutočnila 23. augusta.

Akademická obec musela so zármutkom prijať aj ďalšiu zdrvujúcu správu. O život prišla 18. augusta len 41-ročná pedagogička Stanislava Vincenc z Katedry anglistiky a amerikanistiky na Filozofickej fakulte Univerzity UMB. Po tlmočníčke a prekladateľke bolo 17. augusta vyhlásené pátranie Záchranným systémom Slovenska. Bohužiaľ, malo tragický koniec a blízki sa museli s pedagogičkou rozlúčiť 24. augusta.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj| Foto: FB/Katedra anglistiky a amerikanistiky Filozofickej fakulty UMB, Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici