Najznámejší slovenský černoch Ibrahim Maiga a obľúbený herec Maroš Kramár sa poznajú od roku 1993, kedy spolu natáčali legendárny film Fontána pre Zuzanu 2. Stali sa dobrými kamarátmi, no ich rôzne pohľady na svet sa natoľko rozchádzajú, že si prestali rozumieť priamo na sociálnej sieti.

Ibrahim Maiga, prezývaný aj “čierny bača“, je jednou z mála osobností, ktorá verejne podporuje politiku Vladimira Putina. Je presvedčený, že ruského prezidenta k útoku donútilo NATO a Spojené štáty. ,,…nech Volodymyr Zelenskyj uzná porážku a vzdá sa funkcie, len tak ušetrí životy,“ znel jeden z jeho odkazov na sociálnej sieti.

Vyjadrenia rodáka z afrického Mali však nepekne prekvapili slovenského herca Maroša Kramára, ktorý stratil trpezlivosť. ,,Ibi, vieš, že ťa mám rád, ale asi ťa budem musieť bloknúť. Už dlhší čas sledujem tvoje názory a mám strach z tých poloprávd, ktoré tu podsúvaš. Asi tu môj komentár dlho nevydrží, lebo ako vidím, máš tu len tých, ktorí s tebou súhlasia. Tak sa maj a prajem tebe aj tvojej rodine veľa šťastia,“ odkázal 62-ročný umelec svojmu, zrejme už bývalému, kamarátovi.

Maiga si však stojí za svojim názorom a nemieni ho prehodnotiť ani kvôli dlhoročnému kamarátovi. Odpoveď zverejnil priamo na sociálnej sieti. ,,Maroš, každý máme svoj názor, kiežby si vedel, koľko ľudí zabili Aliancia, Francúzsko, EÚ a USA v Mali a vďaka Putinovi sa to zastavilo. Tu v Mali nedávno vystrieľali a podpálili plný linkový autobus so ženami, s mužmi a deťmi pre nič za nič, všetci mŕtvi, a my sme zistili, že takéto zvery zbrojí a platí západná koalícia a mierové sily. Takže ma kľudne blokni, raz mi určite dáš za pravdu. Vyzerá to tak, že si na strane zla, čo ma veľmi mrzí,“ odkázal Kramárovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Ibrahim Maiga and friends  |  Foto: YT/IBI MAIGA OFFICIAL, FB/Polícia SR, Ibrahim Maiga and friends