Niekto verí na duchov, iný na mimozemšťanov, niekto na plochú Zem a niekto trebárs horoskopom. Každý má, samozrejme, právo veriť čomu chce. Čo sa týka horoskopov, niekto ich považuje za totálnu blbosť, zatiaľ čo niekto je presvedčený, že skutočne sú pravdivé a trebárs do istej miery na ich základe riadi svoj život.

Samozrejme, nie je horoskop ako horoskop, veď ich existujú kvantá. Aké sú ale základné argumenty, ktoré vieru v horoskopy dokážu výrazne podkopať?

Všeobecnosť

veľmi často sa hlavne v tých “denných” či “týždenných” horoskopoch pre jednotlivé znamenia zverokruhu vyskytujú také frázy, ktoré sú skutočne možné napísať na kohokoľvek a napísať by ho dokázal aj laik. Frázy ako “panny čaká náročný týždeň v práci”, “ryby by sa mali zastaviť a zamyslieť nad tým, či ich posledné rozhodnutia boli správne” alebo “strelci by mali ostať v strehu, pretože môžu stretnúť osobu, ktorá im zmení život” sú skutočne možné napísať na kohokoľvek a buď sa tým tvorca trafí alebo nie, poprípade človeka veriacemu v horoskopy kvázi presvedčí sa zamyslieť.

Porovnávanie

Autor tohoto článku za seba môže povedať nasledovné: „Nikdy som v znamenia príliš neveril a vždy mi vadila klasická hláška o mojej “baranej tvrdohlavosti” často len preto, že som si stál za svojim názorom. To sa mám akože vždy nechať presvedčiť a upustiť zo svojho názoru len preto, aby boli všetci ostatní spokojní? To akože býci, panny, kozorožci alebo váhy si za názormi nestoja? Zároveň každý triezvo uvažujúci človek musí uznať, že vlastnosti, postoje a názory človeka sú závislé od mnohých reálnych faktorov (vrodená inteligencia, prostredie, rodina, okruh priateľov, škola, atď). Snáď všetci barani sú rovnakí? Alebo všetci vodnári sú rovnakí? Všetci v znamení raka sú rovnakí?“

Skutočnosť

Sú o tom aj knihy, no dnes i na internete možno nájsť veľké množstvo článkov o znameniach zverokruhu. Veľmi zaujímavé je ako “astrológovia” vyhodnotili, ktoré znamenia s ktorými majú potenciál vytvoriť harmonický pár a ktoré spolu nemajú šancu. Zase sa stačí pozrieť na nejaký pár, ktorí je podľa vás už dlhé roky šťastní (trebárs vaši rodičia, ak sú teda spolu, prarodičia, susedia, známi) a potom si nájdite niekde na internete, či by aj podľa “astrológie” mali byť spolu alebo vlastne je ich spoločné šťastie “chybou v Matrixe”. Alebo trebárs je vtipné, ako je niektoré znamenie charakterizované ako “múdre” a iné ako “hlúpe” a potom si uvedomíte, že váš najmúdrejší a najintelingetnejší známy je zástupcom “hlúpeho znamenia”.

Zdroj: Hitky | Foto: Depositphotos