Pred pár týždňami sme vás informovali o tom, kedy budú trhy otvorené v jednotlivých krajských mestách. Aktuálne sú už teda pootvárané a ľudia vo väčších či menších počtoch na námestia prichádzajú.

Žiaľ, asi nikoho neprekvapí, že ceny nielen jedál a nápojov, ktoré k trhom neodmysliteľne patria, sú poriadne vysoké. Môžu za to nepochybne nielen vysoké náklady na prenájom stánkov či ceny energií.

Koľko teda stoja bežné pochúťky alebo nápoje ako varené víno, punč a podobne? Portál Topky.sk informoval o cenách v Bratislave. „Mastený chlieb s cibuľou stojí 2,5 eura, cigánska pečienka okolo 7 eur, štrúdľa 3 eurá, lokše 3,5 eura, zemiaky s bryndzou 10 eur, varené víno od 2,5 do 3 eur za 2 decilitre, punč od 3 do 8 eur za dve deci. Podpecníky stoja 7 eur, medovina od 1,5 eura, zemiakové placky zhruba 5 eur,” priblížila ceny na vianočných trhoch jedna z čitateliek.

V iných mestách sú ceny pomerne podobné a tak skutočne pre človeka, ktorý živí rodinu a musí splácať hypotéky a podobne nie je reálne, aby sa zastavil na vianočných trhoch opakovane. Resp. je na uvážení každého, či si len tak vyrazí do mesta a za dva-tri punče, kúsok štrúdli a napríklad nejakej tradičnej polievke v chlebe alebo placky nechá v meste behom chvíle 20-30 eur, prípadne si vyrazí 4-členná rodina a nechá na trhoch cez 100 eur.

Vianoce ´23 sa blížia: V ktorom krajskom meste budú trhy až do januára?

Zdroj: Topky | Foto: Pixabay