Víchrica Petra, ktorá dosahuje silu orkánu, sa presunula zo susedného Rakúska na naše územie. Tam spôsobila obrovské škody, pričom aj na Slovensku už majú hasiči plné ruky práce.

Víchrica Petra sa vyznačuje najmä silným dažďom, nárazovým vetrom a tlakovou nížou. Pred pár hodinami vyčíňala v susednom Rakúsku, kde spôsobila výpadok elektriny až v 14-tisíc domácnostiach.

Už v doobedných hodinách sa podľa informácií iMeteo silný vietor presunul na územie Slovenska, kde rovnako spôsobuje nemalé komplikácie. Výstrahy 3. stupňa pritom vydali pre oblasti Bratislava, Senec, Malacky a Pezinok. Postupne sa však víchrica presunie aj na stredné a východné Slovensko, pričom vietor môže dosahovať rýchlosť až 100 km/h.

Hasiči majú už teraz množstvo práce: “V súvislosti s dnešnou nepriaznivou poveternostnou situáciou zaznamenali hasiči nárast výjazdov k technickým udalostiam. Od rána zasahujú na 77 miestach, a to najmä pri popadaných stromoch, ktoré blokujú cestné komunikácie a ohrozujú zaparkované vozidlá. V niekoľkých prípadoch boli vyslaní k odčerpávaniu prebytočnej vody zo zatopených priestorov. V obci Hovorce (okres Púchov) je z dôvodu vyliatia miestneho potoka vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity. Nárast výjazdov hasičov je zreteľný najmä v Banskobystrickom, Bratislavskom, Trnavskom a Trenčianskom kraji,” uviedla hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkašová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Na bratislavskom stožiari odfúklo slovenskú vlajku

Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru, imeteo.sk │ Foto: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru, Severe Weather Slovakia o.z., www.iMeteo.sk, Unsplash