Priamo na mieste ukrajinského parlamentu nastala napätá situácia. Poslanci sa úplne odtrhli z reťaze, pričom slušné správanie išlo absolútne bokom. Zasahovať dokonca musela nielen polícia, ale aj záchranári, ktorí jedného z politikov previezli do nemocnice.

11. decembra sa konalo ďalšie zasadnutie ukrajinského parlamentu, kde sa malo rokovať o návrhu zákona, ktorý umožňuje privatizáciu poľnohospodárskej pôdy. Ide o medializovanú tému, ktorá sa v krajine rozoberala dlhé mesiace. Namiesto odbornej konverzácie však došlo iba na hádky a osočovanie.

Situácia dokonca vyvrcholila aj do fyzického útoku, ktorý začal priamo na rokovaní a pokračoval aj po ukončení schôdze, kde sa kvôli agresívnym výkrikom nič nevyriešilo. Pustili sa totiž do seba poslanec Eduard Leon zo strany Sloboda, ktorý s návrhom zákona kategoricky nesúhlasí a poslanec Andrij Bohdanec zo strany Sluha národa, ktorý zákon podporuje.

Pred očami novinárov aj kolegov si uštedrili niekoľko rán, pričom Bohdanec skončil v nemocnici s otrasom mozgu. Prípadom sa zaoberá už polícia, ktorá bude analyzovať všetky záznamy z bitky. V prípade, ak Leon skutočne zaútočil ako prvý, hrozí mu trestné oznámenie za napadnutie a ublíženie na zdraví.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<