Vo štvtok (1. októbra) v ranných hodnách zrazila muža (†78) na Krížnej ulici v Bratislave električka, pričom celý incident bol zaznamenaný na kamere. Záchranári previezli muža do nemocnice, kde však, žiaľ, ťažkým zraneniam podľahol.

Polícia Slovenskej republiky informovala o vážnej dopravnej nehode na frekventovanej ulici Krížna v Bratislave. “Chodec mal vstúpiť do jazdnej dráhy električky smerujúcej do centra mesta, a to na červený signál svetelnej signalizácie pre chodcov. Zdravotníci previezli ťažko zraneného 78-ročného chodca do jednej z bratislavských nemocníc, kde svojim zraneniam podľahol,” uviedli muži zákona. Podľa zistení bola dychová skúška u vodiča negatívna, v prípade chodca bol nariadený odber krvi.

Okrem stanoviska k nešťastiu polícia na chodcov opäť apeluje, že sú povinní dať prednosť električke aj na neriadených priechodoch pre chodcov. “Je potrebné si uvedomiť, že električka v porovnaní s autami, pred ktorými majú prednosť, má výrazne dlhšiu brzdnú dráhu a vodič električky okrem brzdenia nemá inú možnosť, aby zrážke zabránil. Náhlym vstupom do jazdnej dráhy električky ohrozujú chodci svoj život, ale aj život a zdravie cestujúcich v električke,” dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky