Igor Matovič sa ako bývalý premiér Slovenskej republiky postavil pred médiá s vysvetlením o služobných cestách do Ruska a do Maďarska. Na tlačovej konferencií si vzal na paškál najmä riaditeľku Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv, ako aj prezidentku, ktorá jej vyjadrila vďaku za odvedenú prácu. V neposlednom rade sa však minister financií zameral na novinárov, ktorí píšu o jeho prešľapoch.

“Neni to príjemné žiť v takomto lynči,” zaznelo z úst Igora Matoviča pri úvodných slovách kritizujúcich novinársku prax. Minister financií na tlačovej konferencií novinárov odsudzuje za nedostatok ľudskosti, hľadaní pravdy, avšak ako informuje, už si zvykol a nedotýka sa ho to.

“My sme nedostali tých 100 dní v čase pandémie, nie naplno od prvého dňa. Až som sa čudoval, že či sme naozaj my omnoho väčší nepriatelia, ako tá mafia pred nami, čo tu vládla. Zrazu Pellegrini- Panenka Mária a najväčší nepriateľ Slovenska je Matovič s jeho bandou zbojníkov, lebo teda nám berú slobodu. Nedali ste nám vydýchnuť ani len jednu jedinú chvíľku. Najmenšie zakopnutie, zrazu bol z komára slon,” sťažuje sa expremiér na tlak, nedostatok pomoci a žiadnu chválu. Zvyšnú kritiku si môžete vypočuť vo videu nižšie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia | Foto: IG/igor_matovic_olano | Video: streamable.com