Na východnom Slovensku to vyzeralo v sobotu 3. februára skutočne ako na konci sveta. Počas večerných hodín komplikovalo dopravu na hlavných ťahoch husté sneženie i silnejší nárazový vietor. 

Ako uviedlo Prezídium Hasičského a záchranného zboru, nepriaznivé počasie spôsobilo niekoľko desiatok výjazdov a to predovšetkým v Prešovskom a Košickom kraji.

„Za posledných 15 hodín museli hasiči zasahovať v Prešovskom kraji až 42-krát, v Košickom kraji vzniklo 31 takýchto prípadov. Išlo predovšetkým o spadnuté stromy, pod ktorými uviazli zaparkované vozidlá, alebo spadli na vozovku. Celkom zasahovalo 231 príslušníkov HaZZ,“ informovalo prezídium.

Operačný dôstojník KR HaZZ označil situáciu dokonca za dramatickú. Podľa jeho slov bola najhoršia v okresoch Prešov, Bardejov, Svidník, Stropkov a Vranov nad Topľou. Cesty boli pre komplikovanú situáciu uzavreté. Popadané stromy spôsobovali tiež výpadky elektrickej energie.

Hasiči zasahovali aj pri dopravnej nehode medzi obcami Pozdišovce a Trhovište v Michalovskom okrese. Auto tam zišlo z cesty, prevrátilo sa a dve osoby v ňom zostali zakliesnené.

O zvýšenú pozornosť a opatrnosť na cestách žiadala vodičov aj Polícia Slovenskej republiky.

Zdroj/Foto: Facebook Prezídium Hasičského a záchranného zboru, Facebook Polícia Slovenskej republiky, imeteo.sk | Video: YouTube