MMA sa stalo v ostatných rokoch mimoriadne populárnym športom a aj v našich končinách má množstvo fanúšikov. Niektorí bojovníci sa stávajú i celebritami. Na česko-slovenskej scéne sa doposiaľ označoval ako zápas storočia ten z roku 2019.

Attila Végh 9. novembra 2019 na turnaji Oktagon 15 vo vypredanej O2 Aréne v Prahe knokautoval Karlosa Vémolu po 127 sekundách. Duelu predchádzala mimoriadne výrazná kampaň a možno tvrdiť, že pamätný galavečer zmenil postavenie zmiešaných bojových umení (MMA) v Česku a na Slovensku.

Štyri roky od pamätného zápasu máme potvrdené, že títo dvaja skúsení borci sa stretnú ešte raz. O tom, o čom sa dlho špekulovalo, je teda potvrdené. A čo detaily?

Duel Slováka Végha a Čecha Vémolu napokon nepakon na Slovensku, kde mal byť jeho dejistkom futbalový štadión Slovana Bratislava. Kvôli neistote ohľadom vypredania kapicity je potvrdené, že dejiskom bude pražský štadión, kde hráva domáce zápasy Slavia.

Duel sa bude konať 8. júna 2024 a do predaja pôjde okolo 25 tisíc lístkov. Ich cena zatiaľ oficiálne zverejnená nebola. Obaja aktéri majú aktuálne 38 rokov, Čech Vémola, ktorý je rodákom z Olomouca, bude mať v tom čase 39 rokov. O dva mesiace mladšiemu borcovi z Dunajskej Stredy bude na 39 len tiahnuť.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Attila Vegh (@veghattila)

Zdroj: Šport.aktuality.sk | Foto: IG/veghattila, IG/karlos_terminator_vemola