Polícia dnes zatkla bývalého šéfa Markízy Pavla Ruska. V roku 1997 si Rusko údajne objednal vraždu spoločníčky z TV Markíza Sylvie Volzovej. Za objednávateľa ho označil niekdajší mafiánsky boss Mikuláš Černák!

Prípad má v rukách Národná kriminálna agentúra. Vyšetrovanie začala na základe trestného oznámenia bývalého šéfa banskobystrického podsvetia Mikuláša Černáka. Podľa jeho výpovede sa s Pavlom Ruskom stretli v kancelárii v Banskej Bystrici. Tam mu zakladateľ Markízy ponúkol za vraždu Vozlovej 20 miliónov korún (viac ako 650-tisíc eur). Plán bol taký, že Sylviu Vozlovú unesú a donútia ju prepísať podiel v spoločnosti Markíza Slovakia, ktorá vtedy prevádzkovala TV Markíza, na neznámu osobu. Potom ju mali zlikvidovať.

Mikuláš Černák si odpykáva doživotný trest. V roku 2015 oznámil, že bude spolupracovať pri vyšetrovaní všetkých vrážd, s ktorými má niečo spoločné. To by mu mohlo významne dopomôcť k skráteniu trestu. Po dvadsiatich piatich rokoch môže požiadať o podmienečné prepustenie. V decembri uplynie už dvadsať rokov, odkedy sa sám prihlásil na polícii a bol vzatý do väzby.

“Pavlovi Ruskovi bola obmedzená osobná sloboda, budú s ním realizované úkony v súvislosti s jednaním na prípravné konanie trestného činu vraždy,” povedal pre denník Plus JEDEN DEŇ policajný prezident Tibor Gašpar. Obvinení sú aj spomínaný Mikuláš Černák, Miloš Kaštan a Róbert Lališ alias Kýbel. Silvia Volzová ohľadom odstránenia svojej osoby na polícii vypovedala už pred dvoma týždňami. Keď si prečítala, že za jej odstránenie ponúkali 20 miliónov slovenských korún, bola zhrozená. Aj sa zasmiala, že ju tak vysoko ohodnotili ale nebolo jej všetko jedno.

Denník Plus JEDEN DEŇ kontaktoval exmanželku Pavla Ruska, Vieru Ruskovú. Tá je momentálne chorá. O zadržaní svojho bývalého muža sa dozvedela až z médií a žiadnymi bližšími informáciami nedisponuje. Rozvedení sú od roku 2011 a každý z nich si žije vlastný život. „Nemám byť z čoho šokovaná, ja som vtedy žila v spoločnej domácnosti s Paľom Ruskom a o ničom takom neviem. Som šokovaná skôr z toho, ako dnes môžete niekoho veľmi rýchlo obviniť z niečoho,“ uviedla pre Pluska.sk.  Zároveň však priznala, že so Sylviou Vozlovou si v čase, keď  s Ruskom pôsobili v Markíze nerozumeli a ich vzťahy boli napäté. Objednávku vraždy však odmieta. Viera Rusková popiera, že by sa s Mikulášom Černákom niekedy stretla. Ako však dodala, keďže chodí na kávy, tak  pokojne mohla sedieť pri niekom nie za jedným stolom, ale možno aj vedľa neho.

Viera Rusková tvrdenia o pripravovanej vražde odmieta

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Facebook, Twitter