V posledných dňoch sa v parlamente rokovalo iba o jednom bode, a to návrhu na vyslovenie nedôvery vláde Eduarda Hegera. Za rečnícky pult sa postavilo množstvo koaličných a opozičných politikov. Rokovania boli skutočne napäté. Dnes už poznáme výsledok hlasovania!

Vo štvrtok (15. decembra) konečne došlo k hlasovaniu o nedôvere Hegerovej vlády. Po náročných rokovacích dňoch napokon za pád vlády hlasovalo 78 zo 102 prítomných poslancov. Proti bolo 20 politikov, zdržali sa dvaja poslanci, kým dve osoby ani nehlasovali.

K pádu vlády dopomohli hlasy členov strán Smer-SD, SaS či Hlas-SD. Kľúčovými sa stali poslanci Martin Borguľa, Patrick Linhart a Ján Krošlák, ktorí sa nakoniec stali želiezkom v ohni pre opozíciu. Martin Čepček a Romana Tabák sa zdržali.

Predseda parlamentu po hlasovaní za veľkého potlesku opozície prerušil schôdzu, pričom ďalšie zasadnutie v parlamente určil na 20. decembra. ,,Pokračujeme ďalej v schôdzi Národnej rady, nepadol parlament, padla vláda,” vyhlásil Boris Kollár. Šéf strany Sme rodina následne novinárom oznámil, že pôjde s premiérom za prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Vzápätí prekvapil mnohých prítomných, keď oznámil, že súhlasí s predčasnými voľbami. Podľa jeho slov by sa mohli konať najneskôr v máji či júni budúceho roka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TA3 | Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR, NR SR, TA3