Medailový sen slovenských lyžiarok sa rozplynul, no ešte nie je všetkému koniec. Petra Vlhová neskrýva totoálne sklamanie, vzdávať sa však nemieni a pôjde všetky preteky, ktoré sa budú dať. Fanúšikom stihla poslať na sociálnej sieti takýto odkaz. 

Medailový sen našich lyžiarok sa po slalome žien totálne rozplynul. Už prvé kolo dalo Slovákom jasne najavo, že k zisku kovu pomôže len zázrak, ktorý sa napokon neudial. Petra Vlhová a aj Veronika Velez-Zuzulová skončili ďaleko za konkurentkami, čo vníma najmä Petra Vlhová ako veľké sklamanie. Vlhová skončila po druhom kole nakoniec na 13. mieste a Velez-Zuzulová obsadila v tejto disciplíne až 17. priečku.

Vlhová nešetrila negatívne slová ani v médiách a nebála sa povedať ani to, že pre ňu je dobrým výsledkom jedine umiestnenie na pódiu. Od začiatku jej vraj chýbal rytmus a celý slalom sa len trápila. Sama nevie čo sa stalo, no aj keď je momentálne frustrovaná, nebude sa opúšťať. Problém vidí aj v tom, že chcela stáť na stupni víťazov a práve preto sa jej to nepodarilo.

Medailu síce nezískala, no ZOH 2018 ešte nezabalila. Stále je možnosť získať medailu, no nie v jej individuálnych vystúpeniach. V pláne má ísť všetky preteky, ktoré sa budú dať, nenechá sa len tak odradiť. So svojim sklamaním sa stihla podeliť už aj s fanúšikmi na sociálnej sieti, kde sa im osobne prihovorila.

,,Som zo seba sklamaná. Napriek vynikajúcim podmienkam, ktoré mi môj tím vytvoril v príprave som nedokázala podať výkon, ktorý by ma mohol uspokojiť a získať vytúženú olympíjsku medailu pre všetkých tých, ktorí stoja vždy na mojej strane. 
Nie je hanba priznať, že zatiaľ ešte nevieme vyhrávať medaily na požiadanie. Kuzminovu máme v našom olympíjskom tíme len jednu. Musím sa ešte veľa učiť, ale určite budem na tom tvrdo pracovať, aby som všetkých na ďalšej olympiade potešila viac.”

Zdroj/Foto: FB/Petra Vlhová