Širokou verejnosťou otriasla dopravná nehoda, keď vodička zrazila na priechode pre chodcov staršieho muža. Nepokúsila sa zabrzdiť, a dokonca ani nezastavila, aby mu poskytla prvú pomoc. O pár hodín neskôr zistila, kto skončil na jej kapote.

Fatheha Begum Abedinová šoférovala v anglickom meste Leicester, pričom sa venovala svojmu mobilu a muža na priechode pre chodcov si nevšimla. V plnej rýchlosti ho zrazila a pokračovala v jazde. Ukázalo sa, že išlo o jej 61-ročného svokra, ktorý utrpel vážne zranenia.

29-ročná žena sa však ani potom nepriznala. Z mobilu vymazala desiatky usvedčujúcich správ, a taktiež si dala rýchlo opraviť čelné sklo. Tvrdila, že škodu na aute jej spôsobili zlodeji, ktorí sa snažili dostať do auta. Vyšetrovanie napokon ukázalo, že zodpovednou osobou je práve ona.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Po vypočutí všetkých dôkazov sa Fatheha nakoniec priznala k vážnemu zraneniu chodca nebezpečnou jazdou a k mareniu výkonu spravodlivosti. Na súde však mala v pláne bojovať za svoje práva, čo znechutilo hlavne sudcu. ,,Čistou náhodou váš svokor prechádzal pred vaším vozidlom. Nezastavili ste. Nepomohli ste mu. Ostatní okoloidúci sa zastavili, aby pomohli. Je zjavné, že nielenže ste vedeli, že ste boli účastníčkou kolízie v cestnej premávke, ale ste aj klamali,“ povedal sudca Robert Brown pri vyhlásení rozsudku.

Aj napriek tomu, že k autonehode došlo vo februári 2018, vodička sa natoľko snažila vyhnúť spravodlivosti, že využívala všetky možnosti odvolania. Rozsudok si tak vypočula iba pred pár dňami. Na rok a pol bola poslaná za mreže, a zároveň dostala zákaz šoférovať na dva roky a deväť mesiacov.

Video autonehody si môžete >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk  |  Foto: YT/FG TECH