Volodymyr Zelenskyj oslovil Slovákov: ,,Toto bude víťazstvo pre..!“

Dátum:

Včera (4. marca) sa v podvečerných hodinách na bratislavskom Námestí SNP uskutočnilo zhromaždenie na podporu okupovanej Ukrajiny s názvom “Mier Ukrajine“. Organizátorom sa dokonca podarilo spojiť aj s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenskyjim.

Na verejnom zhromaždení sa o slovo prihlásili osobnosti ako herec Richard Stanke, herečka Kristína Tormova, či dokonca emeritný arcibiskup Róbert Bezák. Z politickej sféry prehovoril šéf rezortu zahraničných vecí Ivan Korčok, poslanec za stranu SaS Ondrej Dostál, a taktiež premiér Eduard Heger.

Predseda vlády po príchode na pódium okamžite zakričal: ,,Sláva Ukrajine!“ Heger zdôraznil, akú hrôzu pácha Vladimir Putin na Ukrajine. Je presvedčený, že ukrajinskí vojaci nebojujú iba za seba, ale za nás, naše deti, našu budúcnosť. ,,Sláva ukrajinským mužom, ktorí sa vracajú na svoje územie, aby bránili svoju vlasť. Dnes ukazujeme celému svetu, že chceme byť spoločenstvom mieru, že vojna do 21. storočia nepatrí,“ vyhlásil tretí najvyšší ústavný činiteľ v krajine.

Organizátori podujatia sa cez telemost napokon skontaktovali aj s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenskyjim, pričom bol okrem Bratislavy spojený aj s inými metropolami Európy. Na úvod svojho prejavu požiadal o minútu ticha za všetkých, ktorí padli za svoju vlasť vrátane civilistov i detí. Vyštudovaný herec napokon venoval pár slov aj Európanom: „Nebuďte ticho. Choďte do ulíc, podporujte Ukrajinu, našu snahu a náš boj. Keď Ukrajina nebude stáť, Európa nebude stáť, ak Ukrajina padne, vy padnete. Poďte a podporujte Ukrajinu najviac, ako viete. Toto bude víťazstvo pre demokraciu, bude to víťazstvo slobody nad otroctvom. Sláva Ukrajine! Všetci ste Ukrajinci a ďakujem vám za to!“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Mier Ukrajine  |  Foto: FB/Mier Ukrajine, Eduard Heger-predseda vlády SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...