Na Slovensku padali v závere roka 2021 naozaj teplotné rekordy a na zimu sa ortuť šplhala do poriadnych výšok. Známy meteorológ vyzradil, akým smerom sa bude na Slovensku uberať počasie v zime 2022, ako aj to, či môžeme očakávať ochladenie a návrat zimy. 

Podľa údajov Slovenského hydrometeorolgického ústavu sa Silvester niesol v znamení mimoriadne vysokých teplôt. Kým v Bratislave padlo skoro 17 stupňov, v Banskej Štiavnici namerali vyše 9 stupňov. Na viacerých miestach tak padli rekordy, ktoré sa na našom území nevyskytli od roku 1961, v niektorých prípadoch aj od roku 1939.

Pre portál TVnoviny prehovoril známy meteorológ Jozef Iľko, ktorý priblížil, aké počasie môžeme očakávať v najbližšom období. “Studený vzduch k nám začne prichádzať vo štvrtok 6. januára. Postupne sa bude ochladzovať, najmä čo sa týka ranných teplôt. Cez víkend sa vráti zimné počasie, ale žiadne silné mrazy nečakajte,” uviedol so slovami, že sa však ochladí aj o 10 stupňov.

V piatok po ochladení bude na Slovensku polooblačno až oblačno a môžeme sa tešiť aj na snehové prehánky. V noci klesnú teploty na -4 až -9 stupňov, kým cez deň sa teplota bude pohybovať v rozmedzí -2 až 4 stupne. V sobotu klesnú nočné teploty na -2 až -7 a cez deň sa pripravte na najvyššie denné teploty -2 až 4 stupne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk, shmu.sk │ Foto: Unsplash