Mnohí politici sa snažia poukazovať na to, že migranti sú nebezpeční. Dalo by sa povedať, že si na tom mnohí dokázali postaviť kariéru, hoci nemalou časťou verejnosti sú za to odsudzovaní a označovaní za homofóbnych a krajne pravicových.

Samozrejme, hovoriť o tom, že všetci migranti sú nebezpeční a násilnícki, je rovnako nepravdivé ako tvrdenie, že žiaden “domáci” človek nie je schopný trestného činu. Ostatné roky ale skeptikom migrácie dali viackrát za pravdu.

Najnovší prípad z Mannheimu, kde spáchal mladý muž atentát, pri ktorom dokonca zomrel aj policajt, je však oveľa nebezpečnejší a komplikovanejší pre úrady. Prečo?

Šok, ale aj strach a obavy sú pocity, ktoré zažívajú ľudia, keď sa na verejnosť dostávajú podrobnosti o útočníkovi z Mannheimu.Dvadsaťpäťročný Sulaiman Ataee bol totiž príkladom perfektnej integrácie, píše denník Die Welt. 

Atentátu sa nevyhlo tentokrát ani Nemecko: Dokonca … !

Podľa informácií tohoto nemeckého denníka bol totižto Sumaiman v Nemecku spoločne s bratom od svojich štrnástich rokov a podľa záznamov sa pomerne rýchlo naučil solídne nemčinu (má certifikát B2 znamenajúci, že bez problémov plynule nemecky komunikuje, rozumie, a to aj komplikovanejším frázam). V Nemecku je už 11 rokov, nikdy nespáchal trestný čin, nemal ani len najmenší prehrešok, od roku 2019 mal stálu nemeckú partnerku a s ňou dve deti. Akurát bol nezamestnaný a poberal s partnerkou viaceré dávky.

Avšak ani takýto, ako ho nazývajú, príklad perfektnej integrácie, nie je evidentne “bezpečný”. V Nemecku žil na základe statusu dočasnej ochrany. V ostatnej dobe sa rodený Afgánec údajne zradikalizoval, zmenil svoj výzor a napokon spáchal otrasný trestný čin. Zmení sa po takomto incidente v očiach verejnosti alebo úradov niečo? Každopádne, určitá vlna odporu sa v Nemecku strhla.

Zdroj: Die Welt | Foto: YT/:newstime