Zostávajúci ministri za stranu SaS pred pár dňami avizovali, že plánujú podať demisiu. Igor Matovič dúfal, že zostane aspoň minister zahraničných vecí Ivan Korčok, no ani on sa nechcel zapliesť do politických hier šéfa strany OĽaNO. Liberáli tak oficiálne oznámili svoje rozhodnutie.

Richard Sulík pred pár dňami podal demisiu z funkcie šéfa rezortu hospodárstva. Jeho krok napokon nasledovali aj minister školstva Branislav Gröhling, minister zahraničných vecí Ivan Korčok a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

Gröhling oznámil, že by rád zostal vo svojej funkcii, no zároveň má zviazané ruky. Niekoľkokrát požadoval od ,,financmajstra“ peniaze na zvýšenie platov učiteľov, avšak neuspel. ,,Nemôžeme neustále žiadať o finančné prostriedky, ktoré sú potrebné pre školstvo, nedostávať ich a potom počúvať, že o ne vôbec nežiadame,“ vyhlásil člen strany SaS.

Kolíková priznala, že by veľmi rada dokončila všetky reformy, na ktorých začala pracovať. Podľa jej slov sa však s Matovičom nedá vládnuť, keďže si neváži koaličného partnera a jeho komunikácia je absolútne neadekvátna. Šéf rezortu zahraničných vecí tiež doplnil kolegov vyjadrením, že spôsob presadzovania politiky zo strany šéfa strany OĽaNO vedie ku konfliktom, ktoré aj u neho presiahli únosnú mieru.

Liberáli následne popriali všetkým študentom i pedagogickým zborom po celom Slovensku veľa zdaru. Neodpustili si však ostrý odkaz: ,,Decká, prajeme vám úspešný školský rok! A za predsedu triedy si zvoľte niekoho s dobrým program, nie triedneho šaša,“ zanechali správu na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/SaS