Posledné dni je možné na sociálnej sieti Facebook badať, že mnohí ľudia si na svoje profilové fotky dávajú logo s názvom My sme les. Viete, čo to znamená? Odhalíme vám dôvod, ktorý sa bez výnimky týka každého z nás.

Možno ste si všimli, že ľudia vyjadrujú svoje postoje a presvedčenia aj prostredníctvom profilových fotiek na sociálnych sieťach. To sa posledné dni deje aj na Facebook-u, vaši priatelia si pridávajú k svojej profilovej fotografii logo „My sme les“.

Ide o dôležitú kampaň na záchranu lesov, ktoré na Slovensku alarmujúco ubúdajú. Srdcervúce video, v ktorom vystupuje niekoľko slovenských známych osobností, je výstrahou, prejavom smútku, hnevu, zdesenia, ale aj prosbou o pomoc. Bezohľadná ťažba slovenských lesov kvôli biznisu a peniazom si berie väčšiu daň, ako si mnohí z nás vôbec uvedomujú. Systematicky nám kradne zdravie, prírodu, harmóniu, no i miesto, kde máme žiť my i naši potomkovia.

Kampaň na záchranu lesov „MY SME LES“

Len v Národnom parku Nízke Tatry zmizlo kvôli ťažbe dreva viac ako 70 kilometrov štvorcových starých lesov. Dokedy to príroda zvládne? Nebuďme voči tomuto problému ľahostajní, pretože kde je príroda, je aj život.

Chcete podporiť dobrú vec?

Ak chcete prejaviť svoje sympatie a podporu tejto záchrannej kampani, môžete tak urobiť svojím podpisom na webovej stránke mysmeles.sk, a pridať si na svoju profilovú fotografiu na Facebooku logo „My sme les“ kliknutím na „Aktualizovať profilovú fotografiu“.

Zdroj: YouTube, mysmeles.sk | Foto: YouTube