Všetky záchranné zložky boli v piatok (5. februára) privolané v skorých ranných hodinách k masívnemu výbuchu plynu v rodinnom dome. Krátko pred 7.30 došlo v obci Bánovce nad Ondavou (okres Michalovce) k nešťastiu, v dôsledku ktorého bol rodinný dom doslova zrovnaný so zemou.

Ako uviedlo Prezídium Hasičského a záchranného zboru Slovenskej republiky, následkom silnej detonácie sa zrútil celý dom, v dôsledku čoho došlo aj k poškodeniu ďalších rodinných domov v blízkosti explózie. V čase výbuchu sa v interiéri nachádzal jeho majiteľ, ktorého hasiči tesne po desiatej hodine previezli záchranárskym vrtulníkom v stabilizovanom stave a pri vedomí do nemocnice, pričom akoby zázrakom neutrpel vážnejšie poranenia.

„K udalosti bola vyslaná ešte jedna výšková technika, hasiči budú na mieste vykonávať zabezpečovacie práce. Do Bánoviec nad Ondavou smerujú tiež zisťovatelia príčin vzniku požiarov z PTEÚ MVSR v Bratislave,“ uviedlo PHaZZ ohľadom udalosti, v dôsledku ktorej je škoda spôsobená výbuchom odhadová na viac ako 200-tisíc eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: PHaZZ